Jaka wentylacja jest lepsza?

hanachan

Użytkownik

Witajcie. Więc budujemy z mężem swój mały dom. Podniosła się kwestia tego, jaką stosować wentylację, czy klasycznie grawitacyjną, czy też wydać nieco więcej i zainstalować mechaniczną wentylację? Która z nich jest według Was lepsza?

SwojskiTyp

Użytkownik

Cześć! Słuchaj, ja bym się nie zastanawiał, tylko brał mechaniczną. Teraz są na tyle dobre rozwiązania, że naprawdę nie jest to aż tak drogi interes w dalszej perspektywie. Wystarczy powiedzieć o tym, że sprawny system wentylacji mechanicznej, naktóry składa się rekuperator, nie tylko oczyszcza powietrze, ale ogrzewa też powietrze, które jest czerpane do domu. Więc jest to przede wszystkim ogromna oszczędność na ogrzewaniu. W grawitacyjnym zasadniczo opierasz się tylko i wyłącznie na przepływie powietrza, czyli że ciepłe powietrze jest wywiewane, przez co piec musi działać przez cały czas.

hanachan

Użytkownik

Wow… powiem szczerze, że trochę nie zarzuciłeś argumentami, bo dosyć sceptycznie podchodziłam do tego mechanicznego systemu, ale… jeśli rzeczywiście jest tak, jak piszesz, to nie ma co myśleć :) Dzięki!

SwojskiTyp

Użytkownik

Nie ma sprawy. A mówię to z własnego doświadczenia, bo przez długie lata miałem właśnie system grawitacyjny i na ogrzewanie wywalałem kupę kasy na węgiel. Od kiedy zainstalowałem właśnie rozwiązania wentylacji mechanicznej, to dużo mniej węgla potrzebuję. Więc zdecydowanie! Warto!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015