Jaka wentylacja jest lepsza?

hanachan

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: rybnik

Wiek: 40

Witajcie. Więc budujemy z mężem swój mały dom. Podniosła się kwestia tego, jaką stosować wentylację, czy klasycznie grawitacyjną, czy też wydać nieco więcej i zainstalować mechaniczną wentylację? Która z nich jest według Was lepsza?

SwojskiTyp

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 26

Cześć! Słuchaj, ja bym się nie zastanawiał, tylko brał mechaniczną. Teraz są na tyle dobre rozwiązania, że naprawdę nie jest to aż tak drogi interes w dalszej perspektywie. Wystarczy powiedzieć o tym, że sprawny system wentylacji mechanicznej, naktóry składa się rekuperator, nie tylko oczyszcza powietrze, ale ogrzewa też powietrze, które jest czerpane do domu. Więc jest to przede wszystkim ogromna oszczędność na ogrzewaniu. W grawitacyjnym zasadniczo opierasz się tylko i wyłącznie na przepływie powietrza, czyli że ciepłe powietrze jest wywiewane, przez co piec musi działać przez cały czas.

hanachan

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: rybnik

Wiek: 40

Wow… powiem szczerze, że trochę nie zarzuciłeś argumentami, bo dosyć sceptycznie podchodziłam do tego mechanicznego systemu, ale… jeśli rzeczywiście jest tak, jak piszesz, to nie ma co myśleć :) Dzięki!

SwojskiTyp

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 26

Nie ma sprawy. A mówię to z własnego doświadczenia, bo przez długie lata miałem właśnie system grawitacyjny i na ogrzewanie wywalałem kupę kasy na węgiel. Od kiedy zainstalowałem właśnie rozwiązania wentylacji mechanicznej, to dużo mniej węgla potrzebuję. Więc zdecydowanie! Warto!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015