Czym ogrzewać wodę użytkową w domu?

PierwszyKat

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Zabrze

Wiek: 40

Powitać ludziska! Mam takie praktycznie pytanie. Będę teraz wykańczał swój nowiutki dom i tak się zastanawiam w jaki sposób ogrzewać wodę w mieszkaniu, taką użytkową. Nie ma dostępny do CO, domek mam na obrzeżach Poznania, gdzie nie docierają takie media. Jak myślicie, ogrzewanie prądem czy na gaz? A może jeszcze jakoś inaczej?

Bombardier

Użytkownik

Posty: 79

Skąd: Działdowo

Wiek: 18

a w jaki sposób ogrzewasz swój dom? U mnie na przykład instalacja gorącej wody jest podłączona bezpośrednio do systemu ogrzewania domu. Mam piec na gaz, który ogrzewa cały dom i do niego dołożony jest taki specjany zbiornik, gdzie jednocześnie podgrzewana jest woda użytkowa i pompa rozprowadza to dalej. Wedłuig mnie to tanie rozwiązanie.

Bratowa

Użytkownik

Posty: 22

Skąd: Szczecin

Wiek: 18

No dobra, a jak będzie ogrzewał wodę latem na przykład? Ty masz odpalony ten piec cały rok? Jak dla mnie w domach najlepiej sprawdzają się po prostu bojlery. Musisz tylko kupić bojler o pojemności odpowiedniej do wielkości domu i liczby domowników.

monitorprawdy

Użytkownik

Posty: 20

Skąd: Szamotuły

Wiek: 19

przy połączeniu CO z grzaniem wody pojawiają się duże spadki w ciśnieniu wody i jak więcej osób korzysta to jest niższa temperatura. Średni biznes. Ja mam na prąd.

PierwszyKat

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Zabrze

Wiek: 40

zastanawiam się właśnie czy nie zamówić po prostu hydraulika, który przyjedzie i może mi coś dobrego doradzi. generalnie ja jednak skłaniam się ku temu bojlerowi elektrycznemu, z gazem to musiałoby być na lpg bo ziemnego też nie posiadam, była możliwość podłączenia do sieci, ale sobie darowałem bo i tak wszystko działa na prąd.

hanachan

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: rybnik

Wiek: 40

No to skoro cały dom masz na prąd to ja nie wiem nad czym ty się jeszcze zastanawiasz, kupuj bojler elektryczny, niech elektryk ogarni ci podłączenie do instalacji i będzie gitara.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015