Czym ogrzewać wodę użytkową w domu?

PierwszyKat

Użytkownik

Powitać ludziska! Mam takie praktycznie pytanie. Będę teraz wykańczał swój nowiutki dom i tak się zastanawiam w jaki sposób ogrzewać wodę w mieszkaniu, taką użytkową. Nie ma dostępny do CO, domek mam na obrzeżach Poznania, gdzie nie docierają takie media. Jak myślicie, ogrzewanie prądem czy na gaz? A może jeszcze jakoś inaczej?

Bombardier

Użytkownik

a w jaki sposób ogrzewasz swój dom? U mnie na przykład instalacja gorącej wody jest podłączona bezpośrednio do systemu ogrzewania domu. Mam piec na gaz, który ogrzewa cały dom i do niego dołożony jest taki specjany zbiornik, gdzie jednocześnie podgrzewana jest woda użytkowa i pompa rozprowadza to dalej. Wedłuig mnie to tanie rozwiązanie.

Bratowa

Użytkownik

No dobra, a jak będzie ogrzewał wodę latem na przykład? Ty masz odpalony ten piec cały rok? Jak dla mnie w domach najlepiej sprawdzają się po prostu bojlery. Musisz tylko kupić bojler o pojemności odpowiedniej do wielkości domu i liczby domowników.

monitorprawdy

Użytkownik

przy połączeniu CO z grzaniem wody pojawiają się duże spadki w ciśnieniu wody i jak więcej osób korzysta to jest niższa temperatura. Średni biznes. Ja mam na prąd.

PierwszyKat

Użytkownik

zastanawiam się właśnie czy nie zamówić po prostu hydraulika, który przyjedzie i może mi coś dobrego doradzi. generalnie ja jednak skłaniam się ku temu bojlerowi elektrycznemu, z gazem to musiałoby być na lpg bo ziemnego też nie posiadam, była możliwość podłączenia do sieci, ale sobie darowałem bo i tak wszystko działa na prąd.

hanachan

Użytkownik

No to skoro cały dom masz na prąd to ja nie wiem nad czym ty się jeszcze zastanawiasz, kupuj bojler elektryczny, niech elektryk ogarni ci podłączenie do instalacji i będzie gitara.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015