Kłykciny???

Genowefa

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Zakopane

Wiek: 27

Dzień dobry. Mam bardzo wrażliwy temat i żeby pozostać anonimowa, postanowiłam napisać na forum. Czy ktoś się zatknął z kuracją kłykcin kończystych ? Wiadomo, choróbsko się przeniosło drogą płciową. Mój ostatni partner prawdopodobnie mnie zaraził. Go już w moim życiu nie ma, a ja z tym teraz zostałam. Ktoś też to miał i wyleczył? Jakie metody są skuteczne? Gdzie najlepiej się zgłosić (Wielkopolska)?

SwojskiTyp

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 26

Jestem studentem medycyny i zajmuję się tą chorobą w ramach projektu naukowego. Chętnie rozjaśnię trochę sytuację. Tak jak wspomniałaś, choroba jest przenoszona drogą płciową. Wywołują go różne typy wirusa HPV. Jak na pewno wiesz, bo pewnie w jakiś sposób dotarło do ciebie, że zachorowałaś, głównym objawem są brodawki na narządach płciowych. Niestety, ale bez względu na terapię, często zdarzają się nawroty. W zależności od przypadku, da się to leczyć za pomocą maści i kremów, ale czasem jest konieczny zabieg chirurgiczny. Rozumiem, że nie poszłaś jeszcze do lekarza?

Genowefa

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Zakopane

Wiek: 27

No nie, dopiero się wybieram, ale tak jak wspominasz, rozpoznałam to sama po brodawkach…

SwojskiTyp

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 26

To zgłoś się jak najszybciej do odpowiedniego lekarza. Najlepiej od razu do specjalisty. On najlepiej oceni, w jakim stadium jest choroba i jaką metodą da się ją zwalczyć.

hanachan

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: rybnik

Wiek: 40

Mogę odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Na 100% możesz coś takiego zrobić w Poznaniu w Proctogin. Generalnie, to ja tam byłam na badaniu metodą kolonoskopijną i bardzo krótko, ale na bank dziewczyna z którą tam rozmawiałam leczyła się z tego samego, co ty. Ogólnie robią w tej klinice wszystko co jest związane z chorobami intymnymi od leczenia nietrzymania stolca po zwalczanie hemoroidów.

boska

Użytkownik

Posty: 35

Skąd: Kraków

Wiek: 19

U mnie w rodzinie zdarzyła się ta sama choroba i co tu dużo mówić, jest bardzo przykra. Znaczy plus jest taki, że siostra raz na zawsze przestała szukać partnerów na jedną noc ;) ale to to nie zmienia faktu, że nikomu nie życzę tej choroby. Zanim całkowicie przeszło to była u niejednego lekarza i tak, jak mówił kolega wyżej, to te brodawki kilka razy ponownie się pojawiały.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015