Potrzebny KV-1 na dioramę co polecacie?

kamikaze

Użytkownik

Robię makietę bitwy pod Kurskiem w skali 1:72. Nie jest to nic wielkiego – Rosjanie atakują unieruchomione Elefanty, którym z pomocą idą grenadierzy. Chciałbym trochę uzupełnić scenę bo mam sporo miejsc w których nie wiem co ustawić. Pomyslałem że dodałbym radziecki czołg T-34 albo KV1 ale chciałbym się was poradzić w jakiego producenta celować.

Hell

Użytkownik

Możesz pokusić się o KV-1s, które chyba nawet miały swój debiut pod Kurskiem a są chyba trochę przyjemniejsze do sklejania ze wzgledu na ogniwkowe gąsienice. Widziałem takie w modelu Italeri, który od lat robi porządne czołgi w dobrej cenie. Kleiłem Panzery III i IV a także Shermana Firefly i nie miałem problemu z elementami więc mogę tylko polecić. Wracając do KV to nie wiem czy taka scena miała miejsce bo Elefanty chyba zostały zniszczone przez piechotę, ale to już temat na inną rozmowę.

SwojskiTyp

Użytkownik

Hej, do Kurska koniecznie użyj farb Tamiya bo one idealnie odzwierciedlają letnie kolory drzew i podłoża. Co do modeli to zgadzam się że KV-1s byłby fajnym rozwiązaniem bo jest to czołg ciężki który zwykle brał udział w kontratakach i stanowił już jakieś wyzwanie (małe bo małe ale zawsze) dla niemieckich czołgistów.

hanachan

Użytkownik

Przepraszam ze się wtrącam ale to chyba odpowiedni temat bo rozmawiacie o modealach. Potrzebuję modelu bombowca dokładnie to Avro Lancaster. Skali niestety sobie nie zapisałam ale najważniejsza chyba jest firma prawda? Słyszałam że części z tańszych zestawów są czasem zle dopasowane i trzeba sie niezle natrudzic zeby złożyć taki samolot.

SwojskiTyp

Użytkownik

Piękny samolot :). Skala jest bardzo ważna więc powinnaś się dopytać żeby nie kupić czegoś za duzego albo za małego. Jeśli wybierzesz coś z Airfix, Revell albo Tamiya to wszystko będzie pasowało idealnie. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015