Jak zabezpieczacie drzwi od dołu?

aleXXXandra

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Chorzów

Wiek: 42

Jak zabezpieczyc drzwi od progu? Tu nie ma możliwości naklejenia uszczelki, a drzwi nie całkiem dolegają do progu, więc jest niewielka szczelina, przez którą troszkę ciągnie. Jak to zabezpieczyć?

BojowyMikser

Użytkownik

Posty: 34

Skąd: Szczecin

Wiek: 32

Bardzo prosto. Do tego służa specjalne uszczelki szczotkowe do drzwi. To takie uszczelki, które nakleja się przy dolnej krawędzi drzwi, tak żeby włosie dotykało podłogi. W ten sposób nie tylko uszczelnsz drzwi od dołu, ale i od razu zapobiegniesz przedostawaniu się do wnetrza mieszkania kurzu i piasku, bo wlosie ze szczotki tego zwyczajnie nie przepuści. Moim zdaniem najlepsze są takie uszczelki z włosiem nylonowym. Nie rysują podłogi i się nie odkształcają, przez co są bardziej trwałe.

napastnik

Użytkownik

Posty: 31

Skąd:

Wiek: 24

Możesz nakleić na progu uszczelkę gumową (nie na drzwiach) lub kupić wspomnianą uszczelkę z włosiem. Z tego co pamiętam, to takie uszczelki sprzedaje firma Tesa, a oni robią najlepsze uszczelki okienne, jakie możesz teraz kupić w Polsce. Jeśli jeden z ich produktów jest dobry, to pewnie i drugi też nie będzie najgorszy;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015