Lepszy tradycyjny kocioł, czy panele słoneczne?

Hell

Użytkownik

Witam, chciałem wybrać jakiś optymalny sposób na ogrzanie swojego domu. Przejrzałem trochę ofert i powiem szczerze, że spodobały mi się płaskie kolektory słoneczne, ale sam nie jestem do końca pewien, czy to wystarczy na dom około 100 metrów. Dlatego też rozważam opcję zakupu zwykłego pieca. A Wy jak uważacie?

Fin

Użytkownik

Prawda jest taka kolego, że zawsze, dopóki technika nie ruszy jakoś diametralnie na przód, będą porządne kotły c.o. . Kolektoy słoneczne są tak naprawdę bardzo dobre do dogrzewania, wobec tego najlepiej się sprawdza kombinacja jednego i drugiego.

Hell

Użytkownik

Ale jak? Przecież to mnóstwo kasy na to pójdzie?

Fin

Użytkownik

No z tym, że nie do końca :) Polega to na tym, że dzięki piecowi osiągasz docelową temperaturę, jaką chcesz mieć w domu. Natomiast same kolektory dogrzewają, w razie wahań temperatury. Dodatkowo mogą jeszcze służyć do ogrzania CWU, więc masz tak naprawdę ogrzanie wody za darmo. No i pamiętaj, że dogrzewanie domu dzięki panelom słonecznym to dodatkowo działanie bardzo pro-ekologiczne :).

hanachan

Użytkownik

Trudno się z kolegą wyżej nie zgodzić, że ma rację. Jesli chcesz bliżej przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom, to masz pod tym linkiem: http://galmet.com.pl/pl/pliki-do-pobrania , masz tam rozpisane pełne oferty dobrej polskiej firmy. Szczerze ich polecam :)

Hell

Użytkownik

O, dzięki! :) Nigdy bym nie pomyślał, że takie rozwiązania można stosować. To pewnie spora inwestycja, ale jeśli tak działa, jak piszecie, to szybko się powina zwrócić.

hanachan

Użytkownik

Oczywiście ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015