Czy warto robić kontrolne USG brzucha, jeżeli lekarz nie zlecił?

elsa

Użytkownik

Ostatnio trochę chorowałam i lekarz zlecił mi różne badania, w tym miałam zrobione USG brzucha i teraz zastanawiam się, czy powinnam robić je kontrolnie, co jakiś czas? Bo przecież takie badanie wykonuje się w profilaktyce i diagnostyce różnorodnych chorób. Co mam robić?

wymiksowana

Użytkownik

Jeżeli lekarz Ci nie zlecił kolejnego badania, bo to pierwsze nic nie wykazało, to po co masz robić kolejne w tak krótkim czasie (przypuszczam, że był to krótki czas pomiędzy chorobą a wizytą kontrolną). Przecież, jeżeli lekarz coś podejrzewałby, to kazałby Ci zrobić jeszcze jedno badanie.

PierwszyKat

Użytkownik

Ja robiłem USG brzucha w Krakowie , ponieważ lekarz podejrzewał u mnie pewną chorobę, ale potem na wizycie kontrolnej już nie kazał mi robić kolejnego USG.

Roberta

Użytkownik

Jak masz się zastanawiać, czy jesteś na coś chora, to lepiej zrób sobie to badanie dla świętego spokoju.

Hell

Użytkownik

Ja robiłem sobie takie badanie dopiero teraz, gdy już lekarz stwierdził, co mi jest, aby sprawdzić, czy nie ma jakichś innych problemów. Teraz wybieram się na konsultację do kardiologa: http://www.nzozrevita.pl/konsultacje/kardiolog/ , aby pokazać mu moje wszystkie wyniki badań.

elsa

Użytkownik

Właśnie dzisiaj zapisałam się na takie kontrolne USG, dziękuję Wam za porady.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015