Drukowanie 3D – co trzeba o tym wiedzieć?

zwyczajnymirek

Użytkownik

Są tutaj może jakieś osoby doświadczone w wydrukach 3D? W sensie chodzi mi o to co trzeba o tym drukowaniu wiedzieć w przypadku takiego domowego zastosowania tego sprzętu. Pomożecie? Mam zamiar wkrótce sprawić sobie urządzonko i prawdopodobnie będzie to Makerbot 3D Printer, według mnie bardzo dobrej klasy urządzenie. Co myśicie?

bomberman

Użytkownik

To prawda, sprzęt o którym piszesz jest bardzo dobrej klasy. Ja mam drukarkę jeszcze z prze paru lat, a znajomy właśnie tą o której piszesz to różnica w jakości czy szybkości drukowania jest diametralna, pomijam już same rozmiary urządzeń, gdzie jednak miniaturyzacja widoczna jest i w tym wypadku ;) Co do jakichś porad to pamiętaj o dobrych filamentach. Możesz kupić w sklepie internetowym z Warszawy materiały Z-Hips, materiały do drukowania według mnie doskonałej jakości, które świetnie się sprawdzły u mnie nawet w bardzo precyzyjnych, malutkich wydrukach.

zwyczajnymirek

Użytkownik

A czy projektowanie jest trudne? Do drukarki wprowadza się projekt, prawda? I ona na jego podstawie drukuje?

bomberman

Użytkownik

Tak, jest tak jak mówisz. Oprogramowanie które mogę polecić to Ironcad 3D. Jak nie miałeś z tym nigdy styczności to faktycznie troszkę może Ci zająć opanowanie, ale programy tego typu posiadają mnóstwo gotowych projektów przykładowych, które można sobie rozpracować i na tej zasadzie się uczyć. Dasz radę ;)

wymiksowana

Użytkownik

Skoro ja dałam radę i już sobie sama projektuję to na pewno nie będzie tak źle ;) Ostatnio jednak korzystałam też z usługi na drukowanie 3D biżuterii, kurczę, naprawdę super sprawa. Zaprojektowałam sobie kolczyki i zostały dla mnie wydrukowane, pięknie wyglądają!

zwyczajnymirek

Użytkownik

Dzięki za wszystkie porady, teraz chyba jakoś ogarnę temat tewgo drukowania ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015