Na czym polega dieta w chorobach wątroby?

elsa

Użytkownik

Witam, nie wiem czy trafiłam w odpowiednie miejsce, ale szukam osób, które chorują na wątrobę i musze w związku z tym stosować specjalną diete.

wymiksowana

Użytkownik

Rozumiem, ze masz z tym problem?

elsa

Użytkownik

Ja nie, ale mam mame chorą , o czym się niedawno dowiedziałyśmy i teraz musze jej zrobić male rewolucje kuchenne.

Roberta

Użytkownik

Czytałam gdzieś kiedyś artykuł na ten temat i pisano w nim, że trzeba pilnować 4-5 posilków dziennie czyli jesć regularnie, jedzenie powinno być zawsze przygotowywane przed spożyciem, plus stosowanie jakiś przypraw, które ułatwiają trawienie. Z produktów to chyba ryby, zero alkoholu, herbatki owocowe, kawa zbożowa.

hanachan

Użytkownik

Na pewno ważne jest białko, bo ono sprzyja wlasnie regeneracji watroby.

boska

Użytkownik

Chcialam wlasnie to samo powiedzieć:) Mam podobny przypadek jak ty w domu. Tez szukam sposobów na to, jak wyciągnąć mamę z tych kłopotów wątrobowych. Buszuję po wielu stronach czytając na temat diet, leczenia itd. Wlasnie przeglądam taka: http://osrodek.optymalni.pl/leczenie-watroby, gdzie piszą o tym, że dostarczanie białka jest rzeczywiście bardzo ważne.

elsa

Użytkownik

To już cenna informacja. A na tę stronę, co wysłałaś zaraz też sobie spojrze.

Roberta

Użytkownik

Ja już tez na nią luknełam. Coś wspominają tu na temat diety optymalnej i ze wątrobę dzięki niej – jesli nie jest stan zapalny – można zregenerować nawet w ciągu 3-12 miesiecy. To brzmi bardzo optymistycznie. A wątroba mamy w jakiej jest kondycji?

elsa

Użytkownik

To na szczęście dopiero początki problemów – zaciągnęłam mamę do lekarza zaraz jak tylko zameldowala mi, że coś ją tam boli. Wiec z tego, co piszesz, to może nawet by się całkowicie udalo cofnąc ten stan.

Roberta

Użytkownik

No bardzo tego Twojej mamie i Tobie zycze.

elsa

Użytkownik

Dziękuję :) Mama bardzo mi psychicznie podupadła. Obawiala się, że to rak wątroby, bo mamy niestety tendencje do rakowych tematów w rodzinie :( Także z dwojga złego lepsze to …
12> DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015