W jaki sposób szybko i sprawnie zwiększyć dystrybucję?

elsa

Użytkownik

Posty: 59

Skąd: Lodowy wierch

Wiek: 18

Moja firma zaczęła ostatnio znacząco się rozwijać, w związku z tym pojawiły się małe zgrzyty dotyczące dystrybucji. Ponieważ nie dysponujemy wieloma samochodami, przy mniejszych zamówieniach korzystaliśmy z usług kurierskich. Jest to dosyć drogie, poza tym coraz czesciej byłam zmuszona wynajmowac samochody na pojedyncze kursy. Co doradzacie, by ekonomicznie zwiekszycwydajnosc dystrybucji?

PierwszyKat

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Zabrze

Wiek: 40

Jedną z opcji jest rozbudowanie własnej floty samochodowej. Jest to dość dobre rozwiązanie, ale i kosztowne. Jeśli firma dopiero się rozwija, lepiej odłożyć to na później, do momentu, gdy zyski przewyższą ewentualne koszty.

Hell

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Ustka

Wiek: 32

Możesz spróbować współpracy z firmą spedycyjną. Oni dostarczą zarówno twoje duże zamówienia, jak i te małe, które wysyłałaś kurierem. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na ten temat: http://www.tirsped.com.pl/dystrybucja. Ja od dłuższego czasu korzystam z takiej metody i jestem bardzo zadowolony.

wymiksowana

Użytkownik

Posty: 73

Skąd:

Wiek: 35

Ja również doradzam ten sposób. Nie musisz już zastanawiać się, czy ten podwykonawca przewiezie ci dwie palety, czy ma mniejszą ładowność. Nie musisz dzwonić, dopytywać się i oszczędzasz mnóstwo czasu. Taka firma zajmie się wszystkim za ciebie, nie musisz się martwić żadnym z poszczególnych elementów związanych z dostawą.

Hell

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Ustka

Wiek: 32

Wiadomo, że w logistyce liczą się koszta, a znalezienie podwykonawcy, który wykona zlecenie tanio i na naszych warunkach czasami bywa kłopotliwe. Takie rozwiązanie jest o tyle dogodne, że nie musisz na ostatnią chwilę brać pierwszego lepszego przewoźnika, często po zawyżonych kosztach, byle tylko towar dojechał na czas.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015