Kiedy konieczna jest regeneracja belki we francuzie?

SwojskiTyp

Użytkownik

Nie wiem czemu, ale ostatnimi czasy naszło mnie na namiętne wertowanie różnych informacji o tylnych belkach skrętnych we francuskich samochodach. Sam jeżdżę takim jednym, konkretniej Citroenem, i już od miesięcy jest zjawisko mocnego stuknięcia tylnego zawieszenia przy potężniejszych dziurach. Mam ogólnie wrażenie, że w ostatnim czasie zjawisko zaczyna się pogłębiać. Pytanie więc czy to już ten czas na regenerację? Po czym w ogóle poznać uszkodzenie belki i w razie czego gdzie warto oddać do naprawy?

Bombardier

Użytkownik

Objawów może być wiele. To, że auto Ci usiadło może być efektem zmęczenia materiału, drążki skrętne zaczynają poddawać się próbie czasu i auto siada. Teraz to loteria, możesz pojeździć jeszcze długo, a może Ci polecieć drążek za 5 minut. Ogólnie pęknięcie drążka to gleba samochodu, tyłek usiądzie bardzo wyraźnie, i zero komfortu.

Bombardier

Użytkownik

Komfort to pikuś, jazda z uszkodzoną belką jest zwyczajnie groźna dla życia! Auto nie prowadzi się dobrze, myszkuje, nie masz ŻADNEJ amortyzacji z tyłu, jakbyś wozem drabiniastym jechał. To co jeszcze może pokazywać uszkodzenie to właśnie głuche stukanie. Teoretycznie jak auto tylko trochę siadło to można je podnosić na drążkach, trzeba lornetkę ustawić w innej pozycji, ale nie wiem czy warto.

SwojskiTyp

Użytkownik

Kiedyś byłem z tym u mechanika to nie chciał się podjąć. Też padło magiczne słowo jakiejś lornetki, cokolwiek to znaczy :P Powiedział w każdym bądź razie, że przy wybijaniu drążków może dojść do uszkodzenia łożysk i nie bierze za to odpowiedzialności.

napastnik

Użytkownik

Jeśli chcesz naprawdę prawidłowo naprawić ten element i mieć spokój na lata to zdecydowanie powinieneś oddać do regeneracji tutaj http://serwisautfrancuskich.pl/. Z tymi łożyskami miał rację mechanik, to są łożyska igiełkowe, pewnie po latach i tak już mocno zużyte i zapieczone, zrywając takie połączenie mogą się różne dziwne rzeczy stać. W tym warsztacie regeneracja belki jest kompleksowa, więc możesz być pewny trwałości takiego elementy, tym bardziej, że masz 3 lata gwarancji u nich.

SwojskiTyp

Użytkownik

Tragedii jeszcze nie ma, ale widzę, że czas zacząć odkładać pieniążki na ten cel i po prostu to zrobić. Dzięki i trzymajcie się!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015