Jak ustawić stałą temperaturę w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym?

Genowefa

Użytkownik

Budujemy z mężem nowy dom i zastanawiamy się na montażem ogrzewania podłogowego z czujnikami temperatury i teraz pytanie. Jak to działa w praktyce, czy to się sprawdza?

PierwszyKat

Użytkownik

Ogrzewanie podłogowe ogólnie nie jest najtańsze, ale z drugiej strony większość osób chwali je za wysoką efektywność działania. Jedyny warunek to dobra izolacja samego domu i odpowiednio zbilansowany poziom jego wentylacji – mieszkanie nie może być zbyt szczelne, bo nie da się w nim wytrzymać. Same czujniki działają sprawnie i praktycznie się nie psują, zwłaszcza te markowe. Dlatego od razu radzę zainwestować w lepszej jakości czujniki i sam regulator temperatury, który wygląda jak gniazdko RTV albo lekko zmodyfikowany kontakt.

Genowefa

Użytkownik

Tak, wiem że ogrzewanie podłogowe najlepiej zakładać w nowym, dobrze zaizolowanym domu, ale mi bardziej chodziło o sprawność działania samych czujników. Czy one się nie mylą i czy nie powodują problemów w uzyskaniem odpowiedniej temperatury w poszczególnych pokojach – nie w całym domu.

Hell

Użytkownik

Ogólnie jest tak, że te czujniki robią w ten sposób, żeby się nie psuły i działały maksymalnie sprawnie, bo ich wymiana to wielki kłopot. Osobiście przez pewien czas zajmowałem się instalacją różnych typów elektroniki w nowych domach, zakładałem nowoczesne automaty schodowe, montowałem radia w gniazdkach no i podłączałem też te regulatory temperatury i nigdy klienci nie zgłaszali zastrzeżeń do ich działania. Także wygląda na to, że ten sprzęt działa całkiem sprawnie. Aha, radze wybierać rzeczy markowe, coś takiego jak czujniki czy gniazda Legrand. Mają lepszą jakość i raczej się nie psują. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.

Genowefa

Użytkownik

Dzięki za podpowiedzi. Tak czy inaczej zainstalujemy ten rodzaj ogrzewania, bo po prostu najbardziej nam on odpowiada. Mam tylko nadzieje, że monterzy sobie z tym poradzą i cały system będzie działał sprawnie. Dzięki i pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015